HUZUR İSLAMDA
islamdiyari foruma hoşgeldiniz..üye olarak arama bölümünden her konuda aradığınızı bulabilirsiniz
www.islamdiyari.forumm.biz
huzurun tek adresi

SİTE ADMİNİ VEYSİ AKSOY
HUZUR İSLAMDA
islamdiyari foruma hoşgeldiniz..üye olarak arama bölümünden her konuda aradığınızı bulabilirsiniz
www.islamdiyari.forumm.biz
huzurun tek adresi

SİTE ADMİNİ VEYSİ AKSOY
HUZUR İSLAMDA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
HUZUR İSLAMDA

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Similar topics
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En iyi yollayıcılar
veysi (360)
Peygamber Efendimizin Duası Vote_lcapPeygamber Efendimizin Duası Voting_barPeygamber Efendimizin Duası Vote_rcap 
aksy (266)
Peygamber Efendimizin Duası Vote_lcapPeygamber Efendimizin Duası Voting_barPeygamber Efendimizin Duası Vote_rcap 
sertan_47 (262)
berat4747 (28)
abdullah (24)
yusuf (13)
HALOZDUZEN (13)
mehmet (10)
ezelinur (10)
remzi (5)
En son konular
» LJLJKL
Peygamber Efendimizin Duası EmptyC.tesi Ağus. 13, 2016 4:42 pm tarafından veysi

» lig tv nasıl kırılır çözümü burda
Peygamber Efendimizin Duası EmptyÇarş. Mart 04, 2015 3:09 pm tarafından veysi

» lig tv nasıl kırılır çözümü burda
Peygamber Efendimizin Duası EmptyÇarş. Mart 04, 2015 3:09 pm tarafından veysi

» HZ. ALİ R.A.
Peygamber Efendimizin Duası EmptySalı Mart 19, 2013 6:45 am tarafından veysi

» Camiye Gelmeyecektin
Peygamber Efendimizin Duası EmptyC.tesi Ocak 12, 2013 11:06 am tarafından veysi

» Alın Teri
Peygamber Efendimizin Duası EmptyC.tesi Ocak 12, 2013 11:05 am tarafından veysi

» Allah'ın Beratı
Peygamber Efendimizin Duası EmptyC.tesi Ocak 12, 2013 11:05 am tarafından veysi

» Allah’tan Utanmaya Senden Daha Layığım
Peygamber Efendimizin Duası EmptyC.tesi Ocak 12, 2013 11:04 am tarafından veysi

» Akşama Kadar Yaşamak
Peygamber Efendimizin Duası EmptyC.tesi Ocak 12, 2013 11:03 am tarafından veysi

» HADİSİ ŞERİF
Peygamber Efendimizin Duası EmptyC.tesi Ocak 12, 2013 10:59 am tarafından veysi

Istatistikler
Toplam 57 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: ADEM44

Kullanıcılarımız toplam 976 mesaj attılar bunda 909 konu
Kimler hatta?
Toplam 10 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 10 Misafir :: 1 Arama motorları

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 71 kişi Salı Ağus. 01, 2017 1:38 pm tarihinde online oldu.
En aktif konular
KARANİ KARDEŞ
MİSAFİRLER BURDA KONU YAZABİLİR VE CEVAPLAYABİLİR
IQ testi-------
Cumanız mübarek olsun dualarınız kabul olsun gününüz hayırlı eviniz bereketli olsun aileniz mutlu olsun hayırlı cumalar
Risale-i Nur’da Tasavvufun Tarifi
--->: karışık çiçek resimleri...(
Dünyanın en zor sorusu BENCE KİMSE BİEMİYECEK
HZ. ALİ R.A.
Mardin Şehri
klavyede ne kadar hizlisiniz buyrun

Peygamber Efendimizin Duası

YazarMesaj
veysi
yönetici
yönetici
veysi

Erkek Mesaj Sayısı : 360
tecrube puanın : 826

Peygamber Efendimizin Duası Empty
MesajKonu: Peygamber Efendimizin Duası   Peygamber Efendimizin Duası EmptyPerş. Ocak 27, 2011 9:07 am

Kur'ân'da Dua Ayetleri
"Rabbi zidnî ilma"
Ey Rabbim! Benim ilmimi artır[1]
Peygamber Efendimizin Kafirlerle Mücadelede Yaptığı Dua

"Rabbi fela tec'alnî fil-gavm'iz-zalimin"
Ey Rabbim! Beni o zalimler topluluğunun içinde tutma[2]
Hz Adem (as) ve Hz Havva validemizin yaptığı dua

"Rabbena zalemna enfusena ve inlem tağfir lena ve terhamna lenekûnenne min'el-hasirîn"
Ey Rabbimiz! Biz kendimize zulmettik Eğer bizleri affetmezsen ve bizlere acımazsan hüsrana uğrayanlardan oluruz[3]
Hz İbrahim (as) ve Hz İsmail'in (as) Kabe'yi Yaparken Okudukları Dua

"Rabbena tegabbel minna inneke entes-semi'ul-alim"
Ey Rabbimiz! Bizden bunu kabul et, muhakkak sen, işiten ve bilensin[4]
Kâbe'yi Yaptıktan Sonraki Duaları

"Rabbena vec'elna muslimeyni leke ve min zurriyyetina ummeten muslimeten leke ve erina menasikena ve tub aleyna inneke entet-tevvab'ur-rahim Rabbena veb'as fîhim rasulen minhum yetlû aleyhim ayatike ve yuallimuhumul kitabe ve'l-hikmete ve yuzekkîhim inneke ente'l-azîz'ul-hakim"
Ey Rabbimiz! Bizi sana teslim olmuş Müslümanlar kıl ve soyumuzdan sana teslim olmuş müslüman bir ümmet ver Bize ibadet esaslarını göster ve tövbemizi kabul et Şüphesiz sen tövbeleri kabul eden ve esirgeyensin Ey Rabbimiz! İçlerinden onlara bir peygamber gönder, onlara ayetlerini okusun, kitap ve hikmeti öğretsin ve onları arındırsın Şüphesiz sen güçlü ve üstün olansın, hüküm ve hikmet sahibisin[5]
Hz İbrahim'in (as) Çocukları İle Mescid-i Haram'a Gidince Yaptığı Dua

"Rabbic'al hazel-belede aminen vecnubnî ve beniyye en na'bud'el-esnam Rabbi innehunne azlelne kesiran minen-nas Femen tebiani feinnehu minnî ve men asâni feinneke ğafur'ur-rahim Rabbena innî eskentu min zurriyyetî bi-vadin ğayri zî zer'in inde beytikel-muharram Rabbena liyugîmus-salate fec'al ef'ideten minen-nasi tehvî ileyhim ver-zughum mines-semerati leallehum yeşkurûn Rabbena inneke ta'lemu ma nuhfî vema nu'linu vema yahfa alallahi min şey'in fil-arzi vela fis-sema"
Ey Rabbim! Bu beldeyi, güvenli bir belde yap Beni ve oğullarımı putlara kulluktan uzak tut Ey Rabbim! Çünkü putlar, kendilerine tapan bir çok insanın sapmasına sebep oldular Kim bana uyarsa şüphesiz ki, o benim dinimdendir Kim de bana karşı gelirse şüphesiz ki sen, af ve merhameti bol olansın Ey Rabbimiz! Soyundan bazılarını, muharrem ve mukaddes evinin yanındaki çorak, zıraata elverişsiz vadiye, namazı kılsınlar diye yerleştirdim Ey Rabbim! İnsanların kalplerini onlara meylettir Onları meyvelerle rızıklandır ki, şükretsinler Ey Rabbimiz! Hiç kuşkusuz sen bizim gizlediğimizi de, açığa vurduğumuzu da çok iyi bilirsin Yerde ve gökte, hiç bir şey Allah'tan gizli kalmaz[6]
Hz İbrahim'in (as) Kendisi ve Soyu İçin Yaptığı Dua

"Rabbic'alnî mugîm'es-salati ve min zurriyyetî Rabbena ve tegabbel duaî Rabbeneğfirlî ve li-valideyye ve lil-muminîne yevme yegûm'ul-hisab"
Ey Rabbim! Beni ve soyumdan gelen salih kimseleri, namazını dosdoğru kılanlardan eyle! Ey Rabbimiz! Duamı kabul eyle! Ey Rabbimiz! Herkesin hesaba çekileceği günde, beni, anamı, babamı, ve bütün müminleri affet![7]
Hz Zekeriyya'nın (as) Yaptığı Dua

"Rabbi heb lî min ledunke zurriyyeten tayyibeten, inneke semi'ud-dua"
Ey Rabbim! Katından bana temiz bir zürriyet ver Şüphesiz sen duaları işitensin[8]
Hz Musa'nın Duaları

"Rabbi innî la emliku illa nefsî ve ahî fefruk beynena ve beynel-kavmi'l-fasikîn"
Ey Rabbim! Ben ancak kendim ve kardeşimle baş edebilirim Bizimle fasık toplumun arasını ayır[9]
"Subhaneke tubtu ileyke ve ene evvel'ul-muminîn"
Seni tenzih ederim ey Rabbim! Tövbe edip sana yöneldim ve iman edenlerin ilkiyim ben[10]
"Rabbiğfir lî ve liahî ve edhilna fî rahmetike ve ente erham'ur-rahimîn"
Ey Rabbim! Beni ve kardeşimi affet Bizi rahmetine kat Sen merhamet edenlerin en merhametlisisin[11]
"Ente veliyyuna feğfir lena ve'rhemna ve ente hayr'ul-ğafirîn"
Ey Rabbim! Sen bizim velimizsin Öyleyse bizi bağışla, bizi esirge, sen bağışlayanların en hayırlısısın[12]
"Vektub lena fi hazihid-dunya ve fil-ahireti innî hudna ileyke"
Bize bu dünyada da, ahirette de iyilik yaz, şüphesiz ki biz sana yöneldik[13]
"Alallahi tevekkelna Rabbena la tec'elna fitneten lil-kavm'iz-zalimin ve neccina bi-rahmetike min'el-kavm'il-kafirîn"
Biz Allah'a güvendik Ey Rabbimiz! Bizi zulme sapan bir kavim için itmihan vesilesi kılma Ve bizi kafirler topluluğundan rahmetinle kurtar[14]
Hz İsa'nın (as) Rızk İçin Yaptığı Dua

"Allahumme rabbena enzil aleyna maideten min'es-semai tekunu lena îden li-evvelina ve ahirina ve ayeten minke verzukna ve ente hayr'ur-razigîn"
Allah'ım! Ey Rabbimiz! Bize gökten sofra indir, öncemiz ve sonramız için bir bayram ve Sen'den bir belge olsun Bizi rızıklandır, sen rızık verenlerin en hayırlısısın[15]
Hz Şuayb'ın (as) Yaptığı Dua

"Alallahi tevekkelna rabbenefteh beynena ve beyne kavmina bil-hakki ve ente hayr'ul-fatihîn"
Biz Allah'a güvendik Ey Rabbimiz! Bizimle kavmimiz arasında sen hak ile hüküm ver Sen hüküm verenlerin en hayırlısısın[16]

http://veysiaksoy.forume.biz

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Peygamber Efendimizin Yaptığı Günlük Dualar
» -----Ask Duasi-----
» bir bebeğin duası